Odhlučnění stěny v zasedací místnosti

 • Realizace
 • Kategorie Odhlučnění stěn
 • Klient Mgr. Dušan Baďura
 • Lokalita Bratislava
 • Problém Hlučná serverovna

Definice problému a naše řešení

Klient nás oslovil, abychom vyřešili problém s hlukem, který vznikal v počítačové serverové společnosti. Hluk pronikal do zasedací místnosti a rušil zaměstnance při práci.

Před samotnou realizací jsme hluk zaměřili v celém frekvenčním pásmu a na základě toho jsme určili vhodnou skladbu zvuko izolační konstrukce. Jelikož se hluk nacházel hlavně v nízkém frekvenčním pásmě, doporučili jsme klientovi profesionální konstrukci s pískovou deskou a akustickou pěnou Silent Foam 120.  Vzhledem k nízké frekvenci jsme úplně vyloučili možnost odhlučnění minerální vatou a sádrokartonem, taková konstrukce by byla v tomto případě velmi málo účinná.

Po zrealizování konstrukce jsme ji zakryli sádrokartonem, vymalovali a hlavně zaměřili výsledné snížení hluku.

Že šlo o vydařenou realizaci nám potvrdil po pár týdnech od realizace i objednatel realizace p. Baďura. Jeho vyjádření přikládáme.

Galerie z realizace

Vyjádření klienta

Potreboval som vyriešiť odhlučnenie miestnosti určenej na zariadenie zasadačky. Na základe meraní hladiny hlučnosti, navrhol Váš akustik p. Nosko riešenie. Komunikácia vo všetkých fázach realizácie bola odborná, zrozumiteľná a ústretová. Technická realizácia bola vykonaná na profesionálnej úrovni a splnila žiadaný efekt – hlučnosť je minimálna. Vedenie organizácie vyjadrilo so zvukovým komfortom plnú spokojnosť.

Použité produkty

 • -7%
  Na skladě

  SILIO 16

  TOP zvuko izolační deska 0,96 m², vysoká váha/účinnost 21 kg, Rw = 38 dB.

  767,14 
  Cena za m² bez DPH: 660,42 
 • -9%

  Silent Foam 120

  Akustická pěna, 1 m², různé tloušťky, vhodná do příček pro zvýšení Rw.

  289,19  277,09 
  Cena za m² bez DPH: 229,00 


Máte podobný problém? Kontaktujte nás.