Trojvrstvé odhlučnění stěny

 • Realizace
 • Kategorie Odhlučnění stěn
 • Klient p. Zuzana a p. Dušan
 • Lokalita Bratislava
 • Problém Hlučný televizor u sousedů

Jaký problém jsme řešili?

Klienti nás oslovili, abychom odhlučnili tenkou příčku mezi dvěma byty. Rušil je hlasitý hluk z televize, který příčka nemohla v dostatečné míře zachytit. Vypracovali jsme více možností řešení a klienti si vybrali trojvrstvý systém s akustickým pásem, pěnou a deskou na konstrukci se vzduchovou mezerou. 

Jak jsme postupovali?

V případě tenkých stěn a příček je ideální použít trojvrstvý systém odhlučnění. Relativně silná vrstva zabere sice více prostoru, ale můžeme se na ní 100% spolehnout a odhlučnění bývá dokonalé. Kromě použití kvalitních materiálů je důležitá i vzduchová mezera, která je součástí všech předsazených konstrukcí. Přikládáme fotky z realizace a referenci od spokojených klientů.

Galerie z realizace

Vyjádření klienta

Mali sme problém s veľmi hlasno púšťaným televízorom (a to aj v neskorých nočných hodinách) v susednom byte oddelenom len tenkou priečkou. Potrebovali sme to akútne a rýchlo vyriešiť. Potrebné informácie a možnosti riešenia sme hľadali na internete a zaujala nás stránka firmy Potichu.sk.

Komunikácia s firmou bola promptná, rýchlo sme si dohodli obhliadku na mieste a aj samotnú realizáciu v rámci našich termínových možností. Hoci dodávka nakoniec trvala o deň dlhšie, pán Danysh odviedol pri realizácií veľmi profesionálny výkon a potvrdil tak celkový veľmi dobrý dojem v spolupráci s firmou Potichu.

Realizácia trojvrstvového riešenia na kľúč reálne znížila pôvodne veľmi silný hluk televízora na minimum a odhlučnená stena sa stala najtichšou stenou v miestnosti. S výsledkom sme veľmi spokoní.

p. Zuzana a p. Dušan z Bratislavy

Použité produkty

 • -7%
  Na skladě

  SILIO 16

  TOP zvuko izolační deska 0,96 m², vysoká váha/účinnost 21 kg, Rw = 38 dB.

  767,14 
  Cena za m² bez DPH: 660,42 
 • -9%

  Silent Foam 120

  Akustická pěna, 1 m², různé tloušťky, vhodná do příček pro zvýšení Rw.

  289,19  277,09 
  Cena za m² bez DPH: 229,00 


Máte podobný problém? Kontaktujte nás.