Odhlučnění ve zdravotnictví

Tiché prostory bez nadměrné ozvěny, hluk ještě nikoho nevyléčil

Zdravotnická zařízení jsou místem plným aktivity po dobu celého dne i v noci. Klidné a ničím nerušené prostředí v nemocnicích může  poskytnout úlevu a pohodlí pro všechny. Naše zvukové izolační a akustické výrobky jsou ideální pro snížení dozvuku v pokojích pro pacienty. Svoje uplatnění nacházejí i ve společných prostorách pro izolaci hluku mezi místnostmi pro pacienty, zkušebními a konzultačními místnostmi.

Instalací stropních a akustických panelů je možné stylově snížit hladinu hluku bez velkých zásahů do stávajících konstrukcí. Nabízíme též systémy pro maskování zvuku, které pomáhají maskovat srozumitelnost důvěrných rozhovorů. Všechny naše výrobky pro zdravotnictví splňují náročné hygienické požadavky. Pomůžeme s výběrem těch správných výrobků, které budou vyhovovat vašim konkrétním potřebám.

Problémy s hlukem v nemocnicích

Zdravotnická zařízení, jako jsou nemocnice nebo zdravotní střediska, vyžadují specifický přístup z hlediska akustiky. Materiály musí být nejen účinné, ale i hygienické, vhodné do nemocničního prostředí.

Pokud řešíte výstavbu nebo rekonstrukci zdravotnického zařízení, myslete zejména na:

  1. odhlučnění stěn, stropů, podlah
  2. kročejová izolace do podlahy
  3. prostorová akustika ve vhodných prostorách
  4. zabezpečení soukromí v otevřených sektorech

Vždy platí, že pokud vyřešíte uvedené problémy při výstavbě, bude to výrazně levnější než kdybyste hluk odstraňovali dodatečně.

1. Odhlučnění stěn, stropů a podlah

Odhlučněním uvedených konstrukcí výrazně snížíte nebo zrušíte hluk jako je křik, řeč, televizor, zvířata a podobně. Nebudete rušit okolní prostory a oni nebudou rušit vás.

Odhlučnění stěny

Zvýšení vzduchové neprůzvučnosti Rw, tloušťky od 3,7 cm.

Odhlučnění stropu

Primární odhlučnění proti hluku vznikajícího v prostoru (tv, řeč..)

Odhlučnění podlahy

Vzduchová (hlas, tv - Rw) i kročejová neprůzvučnost (krok - Lnw).

2. Prostorová akustika - snížení ozvěny

Stačí, když si párkrát ve vašich prostorách tlesknete a pokud uslyšíte ozvěnu, je jasné, že máte problém. Vaši pacienti se necítí v tomto prostoru dobře, zejména když se jich setká více ve stejném čase, jejich hlasy naplní celou místnost a rozhovor dvou lidí na krátkou vzdálenost se stává nesrozumitelný. 

Z našich obhlídek známe desítky takových prostor a jsme si jisti, že tichým prostředím pomůžete vašim pacientům, aby se u vás cítili příjemněji.

Prostorová akustika

Snížení ozvěny v prostoru, zlepšení srozumitelnosti při rozhovoru, kvalitnější produkce hudby.

3. Kročejová izolace podlahy

Kročejová izolace podlahy je velmi důležitá a nejlepší je, pokud je zrealizovaná hned při její výstavbě. Jedná se o nejlevnější formu odstranění hluku. Pokud už máte prostor hotový, kročejový hluk se odstraňuje hůře.

Podívejte se na nemocnici CHIREC v Belgii, kde se zrealizovala kročejová izolace INSULIT v rozsahu 100 000 m².

Kročejová izolace

Odhlučnění dupání, bouchání, kroků, padání předmětů.

odhlučnenie nemocnice

4. Odhlučnění stoupaček a klimatizací

Hlučné stroje jsou asi nejhlučnější zdroje hluku, s jakými se na našich obhlídkách setkáváme. Jejich snížení na akceptovatelnou úroveň je velmi důležité.

Odhlučnění stoupaček a potrubí

Tenké a účinné odhlučnění potrubí, rozvodů, stoupaček.

Odhlučnění klimatizací a čerpadel

Účinné odhlučnění na míru podle typu hluku a zařízení.

5. Zabezpečení soukromí v otevřených sektorech

Soukromí a ticho, alespoň v určité formě, je pro vaše pacienty velmi důležité. Hlavně u otevřených prostor. Naše řešení akustických paravanů je plně flexibilní a mobilní, můžete je přesouvat podle potřeby.


Máte problém s hlukem? Kontaktujte nás.