Cemwood

Kvalitní vyrovnání podlahy suchou cestou

CEMWOOD je mineralizovaná dřevěná štěpka z jehličnatých dřevin, která je dokonale obalená filtrem na bázi minerálních látek.

Ideální kombinace surovin umožnila spojit pozitivní vlastnosti dřeva a minerálních látek.

Výsledkem je čistý, přírodní a ekologický produkt s výbornými mechanickými a stavebně-fyzikálními vlastnostmi, který se vyznačuje vysokou odolností a dlouhou životností.

Nabídka materiálů Cemwood

Základní rozdíl mezi CEMWOOD 1000 a 2000 je plánovaná VÝŠKA násypu. CEMWOOD 1000 má doporučený násyp 3 - 40 mm a CEMWOOD 2000 násyp 10 - 300 mm.

 • -14%
  Na skladě

  Cemwood 1000

  Extrémně pevný suchý podsyp podlahy, násyp od 3 do 40 mm.

  677,60 
  Cena za litr bez DPH: 11,20 
 • -12%
  Na skladě

  Cemwood 2000

  Extrémně pevný suchý podsyp podlahy, pro násep od 10 do 250 mm.

  798,60 
  Cena za litr bez DPH: 13,20 

Výpočet potřebných balení Cemwood

Plocha místnosti v m²
Průměrná tloušťka podsypu v cm
Počet 50 L balení
0 kusů

Porovnání s konkurencí

Cementový potěrSuchý podsyp KeramzitCEMWOOD 1000CEMWOOD 2000
Předpříprava a mícháníAnoNieNeNe
Delší doba zpracováníAnoNieNeNe
Doba vysychání a tvrdnutíAnoNieNeNe
Okamžitá dostupnost (bez omezení)NeNeAnoAno
Součinitel tepelné vodivosti1,40 W/m.K0,12 W/m.K0,070 W/m.K0,075 W/m.K
Přípustné tloušťky homogenní vrstvy30 - 100 mm20 - 120 mm3 - 40 mm10 - 300 mm
Objemová hmotnost2200 kg/m³600 kg/m³300 kg/m³370 kg/m³
suchý podsyp na vyrovnanie podlahy

Hlavní výhody materiálů CEMWOOD

Suchý podsyp CEMWOOD zaujme mimořádnou objemovou stabilitou a je možné jej zatížit hned po nasypání a vyrovnání. Členitý povrch Cemwoodu zabraňuje následnému sesedání v porovnání s jinými běžnými suchými výplněmi. Suché a rychlé zpracování - bez vody, pojiva nebo zhutňování významně šetří čas i peníze.

Minerální vrstva na dřevní štěpce má jen několik mikrometrů a účinně chrání dřevěné jádro před škůdci, hnilobou, plísní a napadením houbou.

Patentovaný proces umožňuje minerálům proniknout do dřevěného jádra. Mineralizace snižuje rovněž absorpci vody, což zabrání nabobtnání a sesychání, které je pro dřevo typické.

Suchý podsyp CEMWOOD se dá použít na realizaci podlah, které spolehlivě tlumí kročejový zvuk. Např. na dřevěném trámovém stropě bylo naměřeno zlepšení útlumu zvuku při nárazu o 27 dB. Rovněž tepelněizolační vlastnosti Cemwood zvyšují komfort bydlení v interiérech.

Při použití běžné dřevní štěpky nebo jiných obnovitelných zdrojů energie je obvykle potřeba zajistit protipožární opatření. Suchý podsyp CEMWOOD splňuje požadavky na požární bezpečnost díky použitému minerálnímu povlaku. Klasifikace odolnosti proti ohni podle DIN EN 13501 je: Bfl-s1. . 

Při výrobě nejsou záměrně použity žádné chemické přísady. Naše suché podsypy neprodukují žádné odpary (testované na VOC), jsou považovány za environmentálně bezpečné a zajišťují příjemné a zdravé prostředí v místnosti. Podsyp je opakovaně použitelný a recyklovatelný.

Environmentální deklarace produktu (EPD) ukazuje, že výroba 1 m³ náplně váže 95 kg CO2. Podsypy CEMWOOD vyrobené z obnovitelných zdrojů zlepšují uhlíkovou stopu budov.

Jak postupovat při realizaci

Testování pevnosti podsypu Cemwood

Příklady použití materiálů Cemwood v podlaze

Galerie produktu

Další popis, návod a více informací k materiálům Cemwood najdete také na www.cemwood.cz


Máte problém s hlukem? Kontaktujte nás.